کتابخانه های مساجد دفتر نمایندگی کانونهای مساجد خمین - مراسم گرامیداشت 18 اسفند
 
 
 


نمایندگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد شهرستان خمین

مراسم گرامیداشت 18 اسفند

برگزاری مراسم گرامیداشت 18 اسفند سالروز تاسیس کانونهای فرهنگی هنری مساجد در مسجد سیدالشهداء (ع) خمین 

همزمان با فرا رسیدن 18 اسفند سالروز تاسیس کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور در شهرستان خمین مراسمی در مسجد سیدالشهداء (ع) برگزار گردید این مراسم که با حضور مدیران کانونهای فرهنگی هنری مساجد شهرستان خمین امام جمعه ، فرماندار ، بخشدار کمره ، رییس ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی و بهزیستی و فرمانده ناحیه بسیج خمین برگزار شد میثاقنامه همکاری ائمه جماعات ، فرماندهان بسیج مسجد و مدیران کانونها بطور نمادین توسط امام جمعه محترم ، فرمانده ناحیه بسیج خمین و مسئول دبیرخانه کانونهای مساجد حجت الاسلام والمسلمین ذوالفقاری امضاء گردید 

همچنین مسئول دبیرخانه کانونهای مساجد استان ، امام جمعه خمین و فرماندار خمین در رابطه با وظایف و اهمیت فعالیتهای فرهنگی و قرآنی در مساجد سخنرانی نمودند و یکی از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت دقایقی در ذکر مصیبت بی بی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س) مدیحه سرایی نمود. 

در پایان مراسم از ائمه جماعات و مدیران نمونه کانونهای مساجد شهرستان خمین با اهدای لوح و جایزه تجلیل گردید  

رضا کوچکی مسئول دفتر نمایندگی کانون های فرهنگی هنری مساجد از فغالیت های کانونهای مساجد در سال ۱۳۹۴ ویژه برنامه یادیار با حضور یکهزار نفر از اعضای کانون های مساجد استان با همکاری این دفتر نمایندگی در شهرستان خمین بیت قدیمی حضرت امام خمینی(ره) اعلام کرد 

وی حضور 200نفر از اعضای کانون های این شهرستان در اردوی بزرگ پایان دوره اوقات فراغت اصفهان، شرکت 20نفر از مسئولان کانون های جدیدالتاسیس در دروه اموزشی بشارت در رامسر، برگزاری جام فوتسال کانون های مساجد خمین، مشارکت در برگزاری اختتامیه جشنواره رضوی و مشارکت در دومین جشنواره قرآنی گلهای فاطمی و محمدی در شهرستان های خمین، دلیجان و محلات را از برنامه های این دفتر نمایندگی در خمین عنوان کرد.

 کوچکی از افتتاح مجتمع فرهنگی مسجد سیدالشهدا(ع) با اعتباری بالغ بر150میلیون تومان خبرداد و افزود: طرح اوقات فراغت تابستان در 43 کانون شهری و روستایی خمین با برگزاری کلاس های مختلف فرهنگی و آموزشی با حضور منسجم و هدفمند اعضای کانون ها اجرا شد.

 مسئول دفتر نمایندگی کانون های فرهنگی هنری مساجد شرکت و رقابت یکهزار کودک در مسابقه نقاشی یاران کوچک امام خمینی(ره) را از فعالیت های این دفتر دانست و ادامه داد: 20 گروه از نوجوان عضو کانون های فرهنگی هنری مساجد خمین در مسابقه روزنامه دیواری انقلاب شرکت کردند.

 وی حضور پرشور 600نفر از نمازگزاران و اعضای کانون های مساجد در طرح قرآنی 1449 در 20مسجد شهری و روستایی خمین را نشان از علاقه مندی مردم سرزمین آفتاب و زادگاه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به کتاب نورانی قرآم کریم و آموزه های آن دانست.

 شهرستان خمین دارای 68 کانون فرهنگی هنری در مساجد خود دارد.

   

 

 [ موضوع ] : کلي
نویسنده : نمایندگی خمین
تاریخ : 18/12/1394
نظر ( 0 )
 
 
 
 
محمد بن حسن عسکری (عج) آخرین امام از امامان دوازده گانه شیعیان است. در ١۵ شعبان سال ٢۵۵ هـ.ق در سامرا به دنیا آمد و تنها فرزند امام حسن عسکری (ع)، یازدهمین امام شعیان ما است. مادر آن حضرت نرجس (نرگس) است که گفته اند از نوادگان قیصر روم بوده است. «مهدی» حُجَت، قائم منتظر، خلف صالح، بقیه الله، صاحب زمان، ولی عصر و امام عصر از لقبهای آن حضرت است.
 
 
99660
دریافت کد موزیک

ساخت كد آهنگ