کتابخانه های مساجد دفتر نمایندگی کانونهای مساجد خمین - یادواره مولفان قلوب
 
 
 


نمایندگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد شهرستان خمین

یادواره مولفان قلوب


یادواره شهدای ۸شهید دفاع مقدس و شهید گمنام با عنوان «مولفان قلوب» با حضور کانون فرهنگی هنری آفتاب مسجد امام حسن مجتبی(ع) در بیت الزهرا(س) برگزار شد. 


به مناسبت بزرگداشت مقام شهدای گمنام یادواره ای برای شهید جاوید الاثرمحمد طاهرا سلامی در بیت الزهرا(س) خمین برگزارشد، حجت الاسلام حسین جوشقانی راوی سیره شهدا باتوجه به مقام شامخ شهدا وشهدای گمنام  در این یادواره گفت: همه ما مدیون خون شهدا هستیم شهدا سرمایه‌هایی هستند که معنویت را به جامعه تزریق می‌کنند و در تداوم این روح معنوی است که کشورمان می‌تواند در عرصه‌های جهانی و بین‌المللی با تکیه بر قدرت علمی، ایمانی و همچنین ایستادگی این ملت حرف ‌ها و سخنانش را به کرسی بنشاند. 

حجت الاسلام جوشقانی با بیان اینکه شهدا سازندگان دفاع مقدس بوده و امروز نیز میراث بزرگی برای نسل جوان به جا گذاشته‌اند، اظهار کرد: امروز نیاز است تا برای پاسداری از این میراث بهترین عملکرد را داشته باشیم.

وی یادواره شهدا را یک اقدام فرهنگی برای تذکر دادن به نسل امروزی و راه مبارزه باجنگ نرم دانست و گفت: یاد و خاطره شهدا بازسازی اخلاق و فضیلت بوده و تعهداتی فردی و اجتماعی برای جامعه ایجاد می‏‌کند.

راوی سیره شهدا ادامه داد: هدف اصلی شهدا دفاع از آب و خاک ، اعتقادات ، دین اسلام ، قرآن و انقلاب بود و شهدای انقلاب اسلامی از تمام هستی و مادیات گذشتند تا ما در امنیت و آرامش باشیم که این نعمت بزرگ را مدیون ایثارگری و از خود گذشتگی این عزیزان هستیم. 

مسئول موسسه فرهنگی روایت سیره شهدای کشور خاطرنشان کرد: علت پیروزی رزمندگان اسلام در دفاع مقدس و شکست دشمنان جهانی و منطقه ای بخاطر قدرت ایمان رزمندگان و شهیدان است.

در پایان مراسم همه اعضا حاضر در مراسم در گلزار شهدا حضور یافتند و با شهید گمنام وشهدای هشت سال دفاع مقدس تجدید میثاق کردند.


[ موضوع ] : کلي
نویسنده : نمایندگی خمین
تاریخ : 9/10/1395
نظر ( 0 )
 
 
 
 
محمد بن حسن عسکری (عج) آخرین امام از امامان دوازده گانه شیعیان است. در ١۵ شعبان سال ٢۵۵ هـ.ق در سامرا به دنیا آمد و تنها فرزند امام حسن عسکری (ع)، یازدهمین امام شعیان ما است. مادر آن حضرت نرجس (نرگس) است که گفته اند از نوادگان قیصر روم بوده است. «مهدی» حُجَت، قائم منتظر، خلف صالح، بقیه الله، صاحب زمان، ولی عصر و امام عصر از لقبهای آن حضرت است.
 
 
99675
دریافت کد موزیک

ساخت كد آهنگ