کتابخانه های مساجد دفتر نمایندگی کانونهای مساجد خمین - حجت الااسلام مصطفی ذوالفقاری کانون های فرهنگی هنری بنیان های اعتقادی مردم را در مساجد تقویت می کنند
 
 
 


نمایندگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد شهرستان خمین

حجت الااسلام مصطفی ذوالفقاری کانون های فرهنگی هنری بنیان های اعتقادی مردم را در مساجد تقویت می کنند

کانون های فرهنگی هنری بنیان های اعتقادی مردم را در مساجد تقویت می کنند

حجت الااسلام مصطفی ذوالفقاری، مسؤل دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی امروز(۱۳اردیبهشت) در جلسه عقد تفاهم نامه کانون های مساجد خمین که در مسجد باقرالعلوم کانون فرهنگی هنری شهید بهشتی برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و قرار گرفتن در مسیر هدایت این بزرگان گفت:‌ همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند کسانی که منتظر مصلح هستند خود باید از صالحان باشند خودمان را تزکیه و اصلاح کنیم به سلاح معرفت و استدلال و در زمره منتظران امام زمان قرار بگیریم.

وی افزود:‌ مسئولان کانون ها و کسانی که به نوعی در مسجد مشغول به کار های فرهنگی هستند سعی در رشد اعتقاد جوانان در مساجد داشته باشند؛‌ تا هنگامی که از مساجدخارج شدند و وارد فضاهای دیگر با افراد و افکار جدید شدند دچار لغزندگی نشوند به همه چیز شک نکنند و با استدلال از این امر بیرون آیند.

حجت الاسلام ذوالفقاری اظهار کرد: وظیفه ماساخت نیروی متعهد فرهنگی هنری خوب برای نظام جمهوری است بنابراین بنیان های اعتقادی بچه ها را درست شکل دهیم کار امام سجاد(ع) در دوران خفقان همین بود یعنی رشد و پروش بنیان های اعتقادی مردم و مبارزه باغلو بود در دوران امام سجاد(ع) قیام های متفاوتی شکل گرفت که مردم به اشتباه به سمت غلو رفتند در آن زمان امام سجاد(ع) فرمودند: هر کس ما را به عنوان بندگان صالح خدا بشناسد کافی است وظیفه ما هم در این عصر و زمانه تقویت بنیان های اعتقادی است باید فعالیت های ما به گونه ای باشد که هنگامی که امام زمان (عج) ظهور کردند و ماحضور داشتیم بدانیم در چه زمینه ای می توانیم به امام زمان (عج)کمک کنیم.

این مقام مسؤل خاطرنشان کرد: یکی ازمهترین مساله ای که در کانون مساجد باید به طور جدی به آن بپردازیم همین مساله اعتقاد است اگر بتوانیم ریشه اعتقادی را در مردم محکم کنیم باورش برای آنها بیشتر خواهد بود متاسفانه برخی اوقات به خاطر جو موجود جامعه فضای سیاسی؛ اجتماعی و...به طور ناخوداگاه به اشتباه همراه می شویم و از این سو به آن سو می چرخیم وظیفه ماکانون های فرهنگی هنری در مسجد کاملا مشخص است اگر بتوانیم به وظیفه اصلی بپردازیم به همه وظایفی که بایدانجام دهیم جامعه عمل پوشانده ایم.

 


در ادامه رضا کوچکی مسؤل نمایندگی کانون های فرهنگی هنری مساجد خمین گفت:  تعداد ۶۵ کانون فرهنگی هنری در مساجد شهرستان خمین تا پایان سال ۱۳۹5 تاسیس شده است که بیش از نصف آنها در روستاهای شهرستان خمین مشغول به کار فرهنگی هستند.


وی افزود:‌ در سال جاری در تمامی مساجد شهری و روستاهای با جمعیت بالای ۱۰۰۰ سکنه شهرستان خمین کانون تاسیس خواهد شد.

کوچکی خاطرنشان کرد: از ۶۵ کانون مسجدی شهرستان خمین تعداد ۲ کانون تخصصی و  ۲ کانون دارای مرکز قرآن و یک کانون دارای خانه دیجیتال است.
[ موضوع ] : کلي
نویسنده : نمایندگی خمین
تاریخ : 23/2/1396
نظر ( 0 )
 
 
 
 
محمد بن حسن عسکری (عج) آخرین امام از امامان دوازده گانه شیعیان است. در ١۵ شعبان سال ٢۵۵ هـ.ق در سامرا به دنیا آمد و تنها فرزند امام حسن عسکری (ع)، یازدهمین امام شعیان ما است. مادر آن حضرت نرجس (نرگس) است که گفته اند از نوادگان قیصر روم بوده است. «مهدی» حُجَت، قائم منتظر، خلف صالح، بقیه الله، صاحب زمان، ولی عصر و امام عصر از لقبهای آن حضرت است.
 
 
96114
دریافت کد موزیک

ساخت كد آهنگ