کتابخانه های مساجد دفتر نمایندگی کانونهای مساجد خمین - گزارشی از آقای کوچکی مسول نمایندگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد خمین
 
 
 


نمایندگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد شهرستان خمین

گزارشی از آقای کوچکی مسول نمایندگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد خمین


مساجد پایگاهی برای ترویج وآموزش قرآن
خبرگزاری شبستان: مسئول نمایندگی کانون های فرهنگی هنری مساجد خمین از برگزاری محافل انس باقرآن کریم، جز خوانی، آموزش قرآن کریم خبر داد.

رضاکوچکی، مسئول نمایندگی کانون های فرهنگی هنری مساجد خمین در خصوص برنامه های ماه مبارک مساجد این شهرستان به خبرنگارخبرگزاری شبستان از اراک گفت: رمضان، ماهی است که در آن قرآن نازل شد بنا براین، رابطه ویژه ای میا ن قرآن و ماه رمضان وجود دارد؛ یعنی همان گونه که در فصل بهار، عالم طبیعت و انسان، شادابی خاص و حیاتی دوبا ره پیدا می کند، رمضا ن نیز بهار قرآن است. دوستداران قرآن در این ماه بیش از پیش به قرآن نزدیک می شوند و با خواندن و یادگیری و فهمیدن معارف آن، به دل هایشان حیات مجددی می بخشند.

 

وی افزود: در رمضان، ماه انس با قرآن، با ید ویژگی همدم بودن با قرآن را در خود ایجاد کنیم و رابطه تنگا تنگ و جدی با آن داشته باشیم؛ زیرا قرآن، کتاب کامل انسان سازی است، به گونه ای که همه برنامه ها و رموز تکامل را دربردارد. قرآن، سخن خدا است و عمل به آن، سبب پیروزی و رستگاری در دنیا و آخرت است هرگاه قرآن را بشناسیم، به عظمت نازل کننده آن پی ببریم و محتوایش را دریابیم، سپس با عشق، با آن ارتباط فکری و عملی  برقرار کنیم، می توانیم ادعا کنیم که با قرآن انس گرفته ایم.

 

این مقام مسئول فعالیت قرآنی کانون های فرهنگی هنری مساجد خمین در ماه مبارک رمضان را یکی از مهترین فعالیت کانون ها دانست وبیان داشت: کانون های فرهنگی هنری مساجد خمین در امر ترویج و آموزش قرآن بسیار کوشا هستند و استقبال و حضور جوانان در این امر را شاهد هستیم.

 

کوچکی برگزاری محافل انس باقرآن کریم، جز خوانی، آموزش قرآن کریم (تجوید، صوت ولحن، روخوانی، روانخوانی، حفظ، مفاهیم) برگزاری طرح تلاوت نور بعد از نماز مغرب وعشا که با استقبا ل خوب مردم همراه بوده است، برگزاری کلاس داستان های قرآنی برای کودکان، اجرای طرح ربیع القرآن در مساجد را ازجمله فعالیت های قرآنی کانون های فرهنگی هنری مساجد خمین دانست.
[ موضوع ] : کلي
نویسنده : نمایندگی خمین
تاریخ : 25/3/1396
نظر ( 1 )
 
 
 
 
محمد بن حسن عسکری (عج) آخرین امام از امامان دوازده گانه شیعیان است. در ١۵ شعبان سال ٢۵۵ هـ.ق در سامرا به دنیا آمد و تنها فرزند امام حسن عسکری (ع)، یازدهمین امام شعیان ما است. مادر آن حضرت نرجس (نرگس) است که گفته اند از نوادگان قیصر روم بوده است. «مهدی» حُجَت، قائم منتظر، خلف صالح، بقیه الله، صاحب زمان، ولی عصر و امام عصر از لقبهای آن حضرت است.
 
 
96115
دریافت کد موزیک

ساخت كد آهنگ