کتابخانه های مساجد دفتر نمایندگی کانونهای مساجد خمین - بهار قرآن در زمستان فجر/ جشن های انقلاب بانشان فاطمی(س)
 
 
 


نمایندگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد شهرستان خمین

بهار قرآن در زمستان فجر/ جشن های انقلاب بانشان فاطمی(س)
بهار قرآن در زمستان فجر/ جشن های انقلاب بانشان فاطمی(س))
 روستای قلعه بابو خمین، میزبانی مسابقات قرآن کریم کانون های فرهنگی هنری مساجد روستاهای بخش کمره را به عهده گرفت.

 همزمان با فرا رسیدن ایام دهه  فجر و ایام فاطمیه (س) وهفته فرهنگی شهرستان خمین، کانون های فرهنگی هنری مساجد روستایی، فعالیت خود را با مسابقات قرآنی آغاز کردند روستای قلعه بابو از توابع بخش کمره شهرستان خمین که به روستای حافظان قرآن معروف شده است میزبان کانون های فرهنگی هنری مساجد روستاهای بخش کمره شد و نوای بهار قرآن در این فصل سرد در این روستا طنین انداز شد.

اعضای فعال کانون های روستایی هرکدام با طی کردن مسیر روستای محل سکونتشان،‌خود را به روستای قلعه بابو و شرکت در مسابقات رساندند و با شور و وشوق در مسابقه قرآنی این روستا شرکت کردند. 

این مسابقات در 7رشته حفظ وقرائت در دو مقطع سنی زیر 16 سال وبالای 16سال خواهران وبرادران فعال کانون های فرهنگی هنری مساجد برگزار شد.

از آن جایی که قرآن کریم در پیروزی وتداوم انقلاب اسلامی نقش به سزایی داشته است وراهنمایی این کتاب گرانقدر همواره ،راه گشای انقلاب اسلامی بوده است در دهه فجر برگزاری این مسابقات میتواند تا ثیربه سزایی در شناخت بهتر انقلاب ودستا وردهای آن برای نسل جوان باشد.

کانون های روستایی در برگزاری مراسمات دهه فجر و ایام فاطمیه (س)همتراز با کانون های شهری میزبان برنامه ها ی مختلف فرهنگی و مذهبی با رنگ وبوی فاطمی(س) شده اند و برگزاری برنامه هایشان را با محوریت حضرت فاطمه (س)آغاز کرده اند برگزاری برنامه های فرهنگی با عنوان جشن های انقلاب بانشان فاطمی (س)، مسابقات کتابخوانی، برنامه های مذهبی باعنوان مسابقات قرآنی، یادواره شهدا و برنامه های ورزشی متنوع ازجمله برنامه های در حال اجرا توسط کانون های روستایی خمین است.

[ موضوع ] : کلي
نویسنده : نمایندگی خمین
تاریخ : 2/12/1396
نظر ( 0 )
 
 
 
 
محمد بن حسن عسکری (عج) آخرین امام از امامان دوازده گانه شیعیان است. در ١۵ شعبان سال ٢۵۵ هـ.ق در سامرا به دنیا آمد و تنها فرزند امام حسن عسکری (ع)، یازدهمین امام شعیان ما است. مادر آن حضرت نرجس (نرگس) است که گفته اند از نوادگان قیصر روم بوده است. «مهدی» حُجَت، قائم منتظر، خلف صالح، بقیه الله، صاحب زمان، ولی عصر و امام عصر از لقبهای آن حضرت است.
 
 
96140
دریافت کد موزیک

ساخت كد آهنگ