کتابخانه های مساجد دفتر نمایندگی کانونهای مساجد خمین - منتظران ظهور در جشن نیمه شعبان
 
 
 


نمایندگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد شهرستان خمین

منتظران ظهور در جشن نیمه شعبان


منتظران ظهور در جشن نیمه شعبانرضا کوچکی، مسئول نمایندگی کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان خمین   گفت: همزمان با فرا رسیدن سالروز ولادت با سعادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) و اعیاد شعبانیه کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان خمین برنامه های فرهنگی و مذهبی را برنامه ریزی کرده اند.

وی افزود:‌ دیدار باخانواده جانبازان به همراه اعضا فعال کانون در سالروز ولادت حضرت ابوالفضل العباس (ع)، برگزاری جشنی به مناسبت ولادت امام حسین(ع) در گلزار شهدا در معیت شهدای گرانقدر، دیدار با خانوداه شهداء و تجلیل از خانوداه شهداء محل، توسط هیات امنای مسجد، تجلیل از مدیران پاسدار کانون ازجمله برنامه های اجرا شده در اعیاد شعبانیه است.

 

      

کوچکی ادامه داد:‌ آذین بندی و چراغانی کردن مساجد در روز 12اردیبهشت همزمان با نیمه شعبان توسط اعضا فعال کانون به همراه هیات امنا و امام جماعت مسجد و آماده سازی فضای مسجد برای برگزاری جشنی بزرگ همراه با برگزاری مسابقات فرهنگی در بین اعضا شرکت کننده در جشن، مراسم مولودی خوانی و مداحی توسط مداحان بنام شهر، سخنرانی امام جمعه در برخی مساجد، قرعه کشی سفر زیارتی قم در پایان هر جشن و اهدا جوایز به کسانی که نامشان مهدی است از جمله برنامه هایی است که در روز ولادت حضرت مهدی (عج) در مساجد شهرستان خمین برگزار می شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اعیاد شعبانیه فرصت مغتنمی است تا جوانان باحضور در جشن ها با سیره عملی و زندگینامه ائمه خدا آشنا شوند در این موالید که بادرس آزادگی از سید سالارشهیدان امام حسین (ع) و درس جوانمردی و ادب ازقمر بنی هاشم علمدار کربلا حضرت عباس (ع) و درس استقامت و صبر از سید الساجدین امام سجاد (ع) شروع و تا نیمه شعبان و میلاد منجی عالم بشریت و حامی مستضعفان حضرت  ولی الله العظم (عج) ادامه یافته و راه مستقیم وروشن زندگی شیعی وعلوی را برای نه تنها مردم ایران بلکه همه شیعیان وازادی خواهان جهان تبیین می کند.

[ موضوع ] : کلي
نویسنده : نمایندگی خمین
تاریخ : 2/4/1397
نظر ( 0 )
 
 
 
 
محمد بن حسن عسکری (عج) آخرین امام از امامان دوازده گانه شیعیان است. در ١۵ شعبان سال ٢۵۵ هـ.ق در سامرا به دنیا آمد و تنها فرزند امام حسن عسکری (ع)، یازدهمین امام شعیان ما است. مادر آن حضرت نرجس (نرگس) است که گفته اند از نوادگان قیصر روم بوده است. «مهدی» حُجَت، قائم منتظر، خلف صالح، بقیه الله، صاحب زمان، ولی عصر و امام عصر از لقبهای آن حضرت است.
 
 
100250
دریافت کد موزیک

ساخت كد آهنگ