کتابخانه های مساجد دفتر نمایندگی کانونهای مساجد خمین - کانون های بندگی/ توزیع ۲۴۰بسته غذایی بین محرومین
 
 
 


نمایندگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد شهرستان خمین

کانون های بندگی/ توزیع ۲۴۰بسته غذایی بین محرومین


کانون های بندگی/ توزیع ۲۴۰بسته غذایی بین محرومین
رمضان ماه تمرین است ... تمرین عشق... تمرین اراده... تمرین گذشتن از خویش برای رسیدن به معشوق؛ بارسیدن ماه رمضان ماه بندگی و عبادت مساجد میزبان مهمانان خدا شدند مهمانی که سراسرعشق  و رحمت است برای مهمانانش.

در این مهمانی و میزبانی کانون های فرهنگی هنری مساجد خمین هم در روز اول ماه مبارک با غبارروبی و برنامه ریزی خود را در این ماه تمرین عشق و اراده سهیم دانستند و با شوری دوچندان به استقبال این ماه عزیز رفتند؛ سفره های افطاری در مساجد خبر از آمدن ماهی می داد که در طی یکسال منتظر آمدنش بودیم؛ وارد مسجد که می شدیم تکاپوی کودکان ونوجوانان برای چیدن سفره افطاری فضای معنوی خاصی به مسجد می بخشید بشقاب های سبزی، پنیر، خرما در دست نوجوانان خبر از مهمانی ساده ولی باصفا رامی داد در هرگوشه مسجد کودکی یا جوانی را می دیدی که در حال خواندن قران است پیر و جوان مشغول عبادت بودند به درستی که نام این ماه، ماه عبادت بندگیست ما هم خود را دراین ماه مهمان خدا دانستیم و با سلام وعرض ارادت وارد مسجدی شدیم که حرفها برای گفتن و شنیدن زیاد دارد مسجدی که مردم محلش سفره های نه چندان پر ولی قلب های سرشار از عشق ومحبت دارند مسجد امام حسن مجتبی (ع) مسجدی که همه ساله با فرا رسیدن ولادت امام حسن مجتبی (ع) به توزیع موادغذایی بین نیازمندان می پردازد.

 خانم رحیمی از مدیران فعال و کوشای کانون همه ساله با کمک خیرین جشنی به مناسبت ولادت کریمه اهل بیت برگزار می کند و در همین جشن بسته های مواد غذایی که باکمک خیرین جمع آوری کرده است در بین نیازمندان توزیع می کند سفره افطاری در این مسجد رنگ و بوی دیگری دارد رنگ و بوی مودت و دوستی مردم محل با عشق علاقه مشغول پاک کردن و شستن سبزی هستن عده ای در حال چیدن خرما و پنیر در بشقاب ها عده ای مشغول آماده کردن بساط چای هستند.

مسجد، محل برنامه ریزی و برگزاری برنامه های فرهنگی شده است نوجوانان و کودکان مشغول فراگیری قرآن هستند، مسن تر ها در کلاس احکام مشغول پرسش وپاسخ هستند، کودکان مشغول آماده کردن مسجد برای صف های نماز جماعت هستند به راستی که مردمی مهربان با قلبهای رئوف در این مسجد مشغول عبادت و آموزش هستند.


 

خانم رحیمی، مدیر کانون شهید غلامحسین رحیمی حرف های زیادی برای گفتن دارد حرف های از جنس کمک، حرف های از جنس گذشت و فداکاری مدیر کانون، مردم محل را مردمی ساده ولی مهربان می داند که با دست های خالی خود کمک به برگزاری برنامه افطاری می کنند؛  خانم رحیمی ازخانم های فعال محله و مسجد است که با کمک خیرین امسال هم توانسته است تعداد 240بسته مواد غذایی راتهیه کند و در بین نیازمندان توزیع کند.

برق شادی و خوشحالی در چشمانش نشان از گذشت و ایثارش است خانم رحیمی کانون را عامل موفقیت خود می داند و می گوید ما با معرفی کانون و ارائه برنامه های کانون موفق به جذب خیر می شویم و خدا را شکر تا به امسال توانسته ایم خیرین خوبی را برای برگزاری چنین برنامه های جذب کنم و باعث خوشحالی مردم نیازمند محله شویم.

 این مدیر فعال معتقد است اگر انسانی در راه خیر قدم بردارد خدا هم کمک دوچندان به او می کند و در اجرای برنامه هایش دستانش  را می گیرد؛ خانم رحیمی کمک و مساعدت مسجد را فقط معطوف به ماه مبارک نمی داند و معتقد است ما باید هر روز و هر ساعت به یاد فقرا و نیازمندان باشیم و هر لحظه احساس کنیم این یک تکلیف الهی است که برای کمک به بندگان خدابشتابیم در واقع خدای متعالی ما را وسیله ای قرار داده است برای کمک به این بندگان پس باید این را یک وظیفه در خود بدانیم و تلاش وکوشش خود را هرروز دوچندان کنیم.

 کانون فرهنگی هنری شهید غلامحسین رحیمی مسجد امام حسن مجتبی (ع) از جمله کانون های پرتلاش شهرستان خمین است که با تعداد 250عضو توانسته است جایگاه مناسبی را دربین مساجد و کانون های خمین به خود اختصاص دهد.

 

 
[ موضوع ] : کلي
نویسنده : نمایندگی خمین
تاریخ : 2/4/1397
نظر ( 0 )
 
 
 
 
محمد بن حسن عسکری (عج) آخرین امام از امامان دوازده گانه شیعیان است. در ١۵ شعبان سال ٢۵۵ هـ.ق در سامرا به دنیا آمد و تنها فرزند امام حسن عسکری (ع)، یازدهمین امام شعیان ما است. مادر آن حضرت نرجس (نرگس) است که گفته اند از نوادگان قیصر روم بوده است. «مهدی» حُجَت، قائم منتظر، خلف صالح، بقیه الله، صاحب زمان، ولی عصر و امام عصر از لقبهای آن حضرت است.
 
 
96121
دریافت کد موزیک

ساخت كد آهنگ